Değer Katan Tasarımlar

balhome-mobilya
Değer Katan Tasarımlar

Hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından mobilya; bizlere yaşanabilir bir ev ortamı sunmakta. Hayatımızda olmazsa olmazlardan diyebileceğimiz bu işlevi yanında, yaşanan mekânda zevkleri ifade eden, ruhlara hitap eden, huzur ve mutluluk sağlayan güzelliklerin kaynağını oluşturmakta.

 

Değişen yaşam biçimleri, gereksinimlerin artmasına neden olmakta. Bu gereksinimler zamanla bir takım yeniliklerin insan hayatına girmesini sağlıyor ve zamanla artan gereksinimler, teknoloji kavramını bir ihtiyaç haline dönüştürüyor. Bu ihtiyaç, eğitim, kültür, ekonomi, sosyal yaşam gibi etkenlerle bir araya gelerek mobilya seçiminde de etkili olmakta.

 

Günümüz konutlarında mekânlar, içinde geçecek faaliyetlere göre ayrılmıştır. Bir yemek odası düşündüğümüzde sadece yemek yeme eylemi gerçekleştirilmekte. Bir yatak odası düşündüğümüzde yemek yeme eyleminin sürdürülebilirliği ya da yemek odasında uyuma eyleminin sürdürülebilirliği düşünülemez. Dolayısıyla mekânlar o eylemlere olanak sağlayacak şekilde döşenmektedir.

Örneğin, bir dinlenme mekânında mobilyaların, rahat oturulabilir ve gerektiğinde uzanmaya elverişli olması gerekmektedir. Dinlenme eylemini karşılayacak renk ve tasarımlar her geçen gün önem kazanmakta.

 

Bu anlamda değişen gelenekler rahat bir yaşantıyı, dolayısıyla mekânların tasarım ağırlıklı yerleştirilmesini gerektirmiş, mobilyanın tüketici imkânları doğrultusunda, günün yaşanabilirliğine uygun biçim kazanmasını sağlamıştır.

 

Artık mobilyalar, biçimsel ve ticari güzel çirkin değerlendirmelerin dışında, içerik olarak güçlü ve bir anlam yüklü. İnovasyon, sürdürebilirlik, geri dönüşüm kavramları yaşamın içinde yer bulmakta.

 

Zamanla makina endüstrisinde yaşanan gelişmeler, mobilya endüstrisine yansımış, ortaya çıkan olgular, modern kavramının doğmasını sağlamıştır. Bu doğrultuda mobilya, sosyo-kültürel etkilere bağlı olarak gelişim göstermiş, günümüz mobilya kavramına modern olgusu da eklenmiştir.

 

Modern mobilyanın oluşumunu etkileyen en önemli unsur olan endüstri, toplum yaşamında büyük bir değişiklik yaratmış, mobilya sanayisine değer katmıştır.

Günümüzde teknolojinin gelişmesi, toplumsal yaşamdaki ekonomik, kültürel değerler doğal olarak mobilya tasarımı ve tüketimini önemli seviyede etkilemiştir. Mobilya firmaları, tasarım kavramına mecbur kaldıklarında standart getirmekte, tasarımı taşıyabilmeleri, rekabetçi olabilmeleri tasarım adına büyük önem taşımaktadır.

 Etiketler

balhome ev dekorasyon ev konseptleri koltuk modelleri yatak odası yemek odası


UYARI: Sitede yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz.

Telif hakkı ihlali olduğunu düşündüğünüz içeriği lütfen bildiriniz
     

GEÇMİŞ GÖNDERİLER

Sağlık Hayattır…

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır? Kızlık zarı

Elinizin Hamuruyla Tam Size Göre

Evde Ek İş Fırsatı   Evde Ek İş yapımı

Stiletto Ayakkabılarda Devrim

Moda dünyasında her geçen gün farklı bir gelişme

İstanbul’daki En İyi 2.El Eşya Merkezi

Tarihi dokusu eskimeyen çehresi ile İstanbul’da ya

İyot Damlası Active Plus

Uzman bilim adamları tarafından yoğun çalışmalar

Turkcell Numara Sorgulama

Turkcell Numara Sorgulama Nasıl Yapılır ?  

En Güzel Şal Modelleri

Şal modelleri, saf kumaş veya yünden elde edilen ş

Rüzgar Gülü Fiyatları

Rüzgar Gülü, adından da anlaşıldığı üzere ene

Google İle İlgili Bir Kaç İpucu

Günümüzde İnternet hayatımızın vazgeçilmez bir

Kınanın Saça Faydaları Nelerdir

Kınanın Saça Faydaları Kına doğu ülkelerinde ye