Emektar Ellerinizin Tek Dostu

endüstriyel el temizleme kremi
Emektar Ellerinizin Tek Dostu

El temizleme Kremi Ustadan

Atölyede veya sanayide El temizleme kremi kullanmanız için size birkaç neden. Çünkü insan sanayide çalışmadan zorluğu anlamıyor. Ellerinizle seveceğiniz çocuğunuz bile sizden kaçarken biz ekmek parası peşindeyiz. Bizler ellerimizi yıkamak ve temizlemek için saatler harcarken sizler aslında sıcak ve yağ kokusuz çaylarınız ile afiyettesinizdir inşallah. Bazen aklınıza takılır mı bilmem. Herkesin kotundan pantolon undan çıkartmaya uğraştığı yağ bizim için akşama kadarki en yakın temasçımız. O kadar çok temas ediyoruz ki bazen salataya yağ koymasınız da oluyor. Fakat işin kötü tarafı gençliğinizin geçtiği atölyede akşam çıkışlarının gençliğinizdeki kadar zor olmaya devam etmesi.

 

Eskiden El Temizlik Kremi yerine ne kullanırdık

Eskiden mazot ve çaput ile temizlediğimiz elimiz. Ya da depodan benzin çekerek sildiğimiz yağlar. Soğuk duşlar ile geçen akşam çıkışları. Şimdide gelişen sanayide yağ sökücü sabunlara geliyor. Daha sonrada artık yeni tanıştığımız el temizleme kremleri gibi ürünlere.

 

  • Ahh diyor insan neredeydiniz 20 sene önce: Çünkü sefasını şimdi çekiyoruz ustalıkta. Gerçi biz hala aynıyız. Sobada sıcak çayımız. Çıraktan usta yoldaşımız. Yağımız ve egzoz kokusunu ciğerlerimizde hissettiğimiz her günümüz. Bizim için işte o her gün bayram.

 

El temizleme kremi aklıma geliş sebebi

O zamanlar bekârım. Babam yok. Amcamdan rica ettim kızı isteyelim diye. Amcamın ağzından küfürler sen kendine bakamıyorken elin kızının başını yakma.

 

Ama bizim için söyleyecek söz yok gönül koymuşuz! Amcamızın önünde iki elimiz kilitli bekliyoruz boynumuz önde yalvarır halde. Yengemde gür bir ses ile hadi oradan sana ne sen mi bakacaksın Cevdet. Yengemin sesi ile çehresi değişen amcam tamam evlat yarın hallederiz deyişi. Tabi aklıma gelmiyor evlenince bizde böyle olacağız diye. Helal olsun yengeme dedim. Havalarda uçuyorum.

 

Neyse kızı istemeye gittik; Kayınpederim Allah rahmet eylesin. Ne iş yapar çocuk dedi. Amcam tamirci çırağı deyince adam köpürdü. Bu çulsuz mu bakacak kızıma diye. Hatırlı aile zengin hanım tarafı. Ama gönül bu ne yapalım. Yanıma kadar geldi üstümü başımı süzdü. Ben kızımı vermem bu çulsuza deyince amcam bana baktı. Adam tekrar hışımla geldi ellerimi tuttu. Utandım geri çektim ellerimi çünkü yağ lekelerini çıkartamamıştım ellerim mazot kokuyordu. Ne kadar kolonya sürseniz de mazot kokusu gitmezdi. Ellerimin rengi biraz açık olsa da nasırlardan yağ lekeleri belli idi. Çay bardağında elimdeki yağ izinden çayı görmek zordu. Bizi kovar vaziyette evden gönderdiler.

 

Neyse biz iki hafta sonra kızı kaçırdık çünkü seviyorduk birbirimizi. Şimdi 3 çocuğumuz Antalya’da yaşıyoruz. Ufak atölyemizde bir bardak çay ile mutluyuz.

 Etiketler

el kremi el temizleme kremi el temizlik kremi ovmax yağ sökücü


UYARI: Sitede yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz.

Telif hakkı ihlali olduğunu düşündüğünüz içeriği lütfen bildiriniz
     

GEÇMİŞ GÖNDERİLER

Sağlık Hayattır…

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır? Kızlık zarı

Elinizin Hamuruyla Tam Size Göre

Evde Ek İş Fırsatı   Evde Ek İş yapımı

Stiletto Ayakkabılarda Devrim

Moda dünyasında her geçen gün farklı bir gelişme

İstanbul’daki En İyi 2.El Eşya Merkezi

Tarihi dokusu eskimeyen çehresi ile İstanbul’da ya

İyot Damlası Active Plus

Uzman bilim adamları tarafından yoğun çalışmalar

Turkcell Numara Sorgulama

Turkcell Numara Sorgulama Nasıl Yapılır ?  

En Güzel Şal Modelleri

Şal modelleri, saf kumaş veya yünden elde edilen ş

Rüzgar Gülü Fiyatları

Rüzgar Gülü, adından da anlaşıldığı üzere ene

Google İle İlgili Bir Kaç İpucu

Günümüzde İnternet hayatımızın vazgeçilmez bir

Kınanın Saça Faydaları Nelerdir

Kınanın Saça Faydaları Kına doğu ülkelerinde ye