Google İle İlgili Bir Kaç İpucu

Arama motoru
Google İle İlgili Bir Kaç İpucu

Günümüzde İnternet hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Sınırlarını hayal dahi edemediğimiz bu devasa bilgi ağında insanlar aradıklarını hızlı ve kolay bir şekilde bulmak için arama motorlarından yardım alıyorlar.

Bildiğiniz gibi arama motoru piyasasında pastanın en büyük payı Google’ındır . Milyonlarca ziyaretçi gelişmiş Google’nın arama özelliklerini kullanarak aradıkları sonuca ulaşabilmektedirler. Google her ne kadar işimizi kolaylaştırmak için gelişmiş filtreleme seçenekleri yapsada da kullanıcıların da yapması gereken bir takım adımlar vardır. Aranmak istenilen içeriğin bu adımlar sayesinde daha doğru ve daha kolay ulaşılması sağlanır.

 

Temel Arama Teknikleri

Aramanızı mümkün olduğunca basite indirgeyin. Arama içeriğini ne kadar komplik yaparsanız sonuç o kadar zor ve karmaşık olur. Bundan dolayı aramanızı en basite indirin.

 

Kelimelerin Dizilimine Dikkat Edin

Arama motoru ile arama yaparken seçeceğiniz doğru kelimeler kadar bu kelimelerin dizildiği de önemli. Google’da arama sonrası çıkan sonuçlar yazdığınız kelimelerle ilgili olacağından anahtar kelimeleri nokta atışı olacak şekilde seçmek gerekir.

 

Sosyal aramalar

Sosyal medya organları üzerinde arama motoru ile aradığınız içerik için yapacağınız aramalarda bazı hususlara dikkat etmeniz gerekir.

Aramanın başına + (artı) koyup bir isim yazarsanız arattığınız o isim için Google Plus hesaplarına bakılacaktır.

Hashtag (#) işaretini kullanarak yaptığınız aramalarda Twitter ve diğer sosyal medya organlarında yer alan hashtag’lere ait sonuçlara ulaşılacaktır.

 

Gereksiz Kelimeleri ve İşaretleri Atlayın

Google arama motoru yapılan aramalardaki hataları ve eksiklikleri düzeltebilecek birikime sahip. Bu sayede Google anahtar kelime olarak aratılanlar arasından gereksiz düşündüğünü göz ardı edecektir. Onun için o kelimeleri girmekle vakit harcamayınız. Doğrudan sonuç odaklı çalışın.

 

Eş Anlamlı Kelime Araması Yapma

Google’da aratacağınız herhangi bir anahtar kelimeyi eş anlamlı karşılığıyla aratma şansına sahipsiniz. (~) sembolünden sonra yazdığınız kelime eş anlamlı alternatifleri ile aratılacaktır. Bu sembolü yazmak için Alt Gr + Ü’ ye basıp ardından kelimeyi yazmanız yeterlidir.

 

Gün Doğumu ve Gün Batımı Sonuçları

Google’ı dünya üzerindeki herhangi bir şehrin ya da herhangi bir bölgenin gün doğumu, gün batımı saatlerini bulmak için kullanılabilir. Bunu için; gün doğumu ya da gün batımı, şehir ismi yazmanız yeterlidir

 

Dosya Tipleriyle Arama Yapın

Arama motoru yardımıyla arama yaparken karşılaşmak istediğiniz sonuçları bellirli bir dosya tipiyle arayabilirsiniz. Örneğin pdf araması için pdf yazarsanız sadece pdf sonuçlarına ulaşırsınız.

 

Ölçüm Limitleri Arası Arama Yapma

Google’da belirli ölçüm limitleri arasında arama yapabilirsiniz. Fiyat aralığı, ölçü birimleri gibi.Etiketler

arama motoru arama teknikleri google


UYARI: Sitede yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz.

Telif hakkı ihlali olduğunu düşündüğünüz içeriği lütfen bildiriniz
     

GEÇMİŞ GÖNDERİLER

Sağlık Hayattır…

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır? Kızlık zarı

Elinizin Hamuruyla Tam Size Göre

Evde Ek İş Fırsatı   Evde Ek İş yapımı

Stiletto Ayakkabılarda Devrim

Moda dünyasında her geçen gün farklı bir gelişme

İstanbul’daki En İyi 2.El Eşya Merkezi

Tarihi dokusu eskimeyen çehresi ile İstanbul’da ya

İyot Damlası Active Plus

Uzman bilim adamları tarafından yoğun çalışmalar

Turkcell Numara Sorgulama

Turkcell Numara Sorgulama Nasıl Yapılır ?  

En Güzel Şal Modelleri

Şal modelleri, saf kumaş veya yünden elde edilen ş

Rüzgar Gülü Fiyatları

Rüzgar Gülü, adından da anlaşıldığı üzere ene

Google İle İlgili Bir Kaç İpucu

Günümüzde İnternet hayatımızın vazgeçilmez bir

Kınanın Saça Faydaları Nelerdir

Kınanın Saça Faydaları Kına doğu ülkelerinde ye