Hakan Mengüç İle…

hakan-menguc-lefke-avrupa-universitesi
Hakan Mengüç İle…

Lefke Avrupa Üniversitesi ünlü psikoterapist ve yaşam koçu Hakan Mengüç’ü konuk etti

 

Lefke Avrupa Üniversitesi ( LAÜ ) Ertuğrul Apakan Kütüphanesi ve Kütüphane Kulübü tarafından, 51. Kütüphaneler Haftası Etkinlikleri  çerçevesinde, ünlü psikoterapist, yaşam koçu Hakan Mengüç ile söyleşi düzenlendi.

 

Kısaca Hakan Mengüç’ü tanımak istersek; Güney Afrika Cumhuriyeti ‘Limpopo Animal Rehabilitation Center‘da ‘Hayvan Davranışları, Rehabilitasyonu ve Bilinçaltı’ üzerine eğitim alan, küçüklüğünden itibaren tasavvuf ile ilgilenen, iyi derecede ney üfleyebilen ve piyano çalabilen, twitter’da kendisini Amerika Birleşik Devleti Başkanı Barack Obama’nın da takip ettiği güzel ülkemizin güzel insanı diyebiliriz.

 

“İlk bakışta düşündüklerinizle değil dış görünüşüzle kabul görürsünüz”

 

LAÜ Rauf Raif Denktaş Eğitim Kompleksi Konferans Salonu’nda öğrencilerle biraraya gelen Mengüç, insanların yönlendirilmesi, beden dili, başarı, iletişim, huzur ve mutluluk konularına değinerek “Başarının yolu inanmaktan geçmektedir, başarmak istediğiniz bir konuya öncelikle inanmanız gerekir, inandığınız zaman başarma ihtimaliniz çok daha yüksek olacaktır” şeklinde konuştu. Mengüç, beden dili ile ilgili hareketlerin ne anlama geldiğini bilen insanların çevresine karşı konuşmalarına, hareketlerine daha fazla dikkat ettiğini belirtttii. Beden dilini bilmeyen insanların ise, karşısındaki insanlara yanlış mesajlar verebileceğini söyleyen Mengüç, beden dilini iyi kullanmanın önemini öğrencilere örnekler vererek açıkladı.

 

Mengüç, “Yapacağınız iş görüşmelerinde öncelikle dış görünüşünüze ve beden diline önem verin çünkü düşündüklerinizle değil dış görünüşüzle kabul görürsünüz” şeklinde sözlerine devam ederek söyleşi sırasında katılımcılarla birlikte farklı etkinlikler yaptı.  Mengüç son olarak Terapist Mehmet Resul Ayun ile birlikte ney eşliğinde kısa bir terapi uygulayıp söyleşiyi tamamladı.

 

Söyleşinin sonunda katılımlarından dolayı Hakan Mengüç’e Öğrenci Dekanı Özgür Yılmabaşar tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

11133767_425377000974684_7156616282581657429_nEtiketler

hakan mengüç kişisel gelişim psikoterapist söyleşi yaşam koçu


UYARI: Sitede yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz.

Telif hakkı ihlali olduğunu düşündüğünüz içeriği lütfen bildiriniz
     

GEÇMİŞ GÖNDERİLER

Sağlık Hayattır…

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır? Kızlık zarı

Elinizin Hamuruyla Tam Size Göre

Evde Ek İş Fırsatı   Evde Ek İş yapımı

Stiletto Ayakkabılarda Devrim

Moda dünyasında her geçen gün farklı bir gelişme

İstanbul’daki En İyi 2.El Eşya Merkezi

Tarihi dokusu eskimeyen çehresi ile İstanbul’da ya

İyot Damlası Active Plus

Uzman bilim adamları tarafından yoğun çalışmalar

Turkcell Numara Sorgulama

Turkcell Numara Sorgulama Nasıl Yapılır ?  

En Güzel Şal Modelleri

Şal modelleri, saf kumaş veya yünden elde edilen ş

Rüzgar Gülü Fiyatları

Rüzgar Gülü, adından da anlaşıldığı üzere ene

Google İle İlgili Bir Kaç İpucu

Günümüzde İnternet hayatımızın vazgeçilmez bir

Kınanın Saça Faydaları Nelerdir

Kınanın Saça Faydaları Kına doğu ülkelerinde ye