Anadolu’da Bir Çift MUTLULUK

yardım vakfı
Anadolu’da Bir Çift MUTLULUK

Anadolu’daki 3500 çocuk yeni ayakkabılarına kavuştu, ama ya gerisi ?

İnsan İletişim Derneğinin Bir Çift Mutluluk projesi sayesinde kış aylarında okula terlik ve kara lastik ile giden 3500 çocuk yeni ve sağlam ayakkabılarına kavuştu ve kelimenin tam anlamıyla mutlu oldu.

Bartın, Erzurum, Van ve Ağrı’da elden yapılan dağıtımlara Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Kıvanç Kılıçer ve Başkan Yardımcısı Seda Diren katıldı.

2015 yılında kurulan derneğin kısa adı INSAN. INSAN, finansal olarak oldukça şeffaf ve teknolojik bir altyapıya sahip. Bağış yapan herkesin izin verdiği üsrece isimlerinin ve yaptığı bağışların sitede anlık olarak görünmesi, dernek giderlerinin herkese açık olması INSAN’ı şeffaflık konusunda farklı kılıyor.

 

 

 

2015’te hayata geçen Bir Çift Mutluluk projesinin hedefi 10.000 ilkokul 1. ,2. ve 3. sınıf öğrencisinin ayaklarını özel üretim ayakkabılar ile ısıtmak. Bu konuda oldukça titiz davranan INSAN, konu ile ilgili bir video hazırlamış.

 

6500 ayakkabının en kısa sürede üretilmesi için gerekli fonu yaratmaya çalışan INSAN, herkesi kampanyaya destek olmaya bekliyor. Bir Çift kara dayanıklı deri ayakkabının 40 TL’ye bağışlanabildiği projeye 1 TL lik bağış bile yapılabilmekte.

 

 

INSAN’ın diğer bir projesi olan “Her Küçüğe Bir Büyük” projesi Anadolu’da eğitim, geçim ve sağlık sıkıntısı çeken 18 yaş altı çocukların hikayelerini herkesin dinlemesi için başlatılmış. İsteyen her birey sitedeki bir çocuğa anında ve online olarak destek olabiliyor. Çocukların resimleri, videoları, ihtiyaçları ve hikayeleri. Özellikle yardıma muhtaç, engelli, açlık sınırında yoksulluk çeken çocukları tek tek evlerinde ziyaret edip çekimler yapan Kıvanç Kılıçer ve Seda Diren bu konuda gerekli izinleri almadan sitede paylaşım yapmamaya özen gösteriyorlar.Etiketler


UYARI: Sitede yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz.

Telif hakkı ihlali olduğunu düşündüğünüz içeriği lütfen bildiriniz
     

GEÇMİŞ GÖNDERİLER

Köprü İhalesi Gerçekleşti

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, görüşmeler sonras

Şan ve Şeref Kokan Toprak

Siz hiç denizin o kan kokan kırmızısına dalıp o m

Genç Beyinler Kulübü

Sayın Üyemiz; Genişleyen vizyonuyla üyelerimizin

Bir Hastayı Yeniden Yürüttü

Hindistan’da doktorların üç boyutlu yazıcıyla ü

YGS İçin Çipli Kimlik Şartı

Uzun zamandır gündemde olan YGS (Yüksek Öğretime

Resesyon Nedir?

Ekonomide ki küçülme resesyon olarak tanımlanır. B

Anadolu’da Bir Çift MUTLULUK

Anadolu'daki 3500 çocuk yeni ayakkabılarına kavuştu

LAÜ Adaya Kupayla Döndü

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ), Türkiye Bilimsel ve

LAÜ İlk Parkuru Tamamladı

TÜBİTAK ev sahibi kurum olarak Uluslararası İnsans

Oyuncu Mehmet PALA’dan

Bu haftaki yazımızda sizler için oyuncu Mehmet PALA