LAÜ TÜBİTAK 2238 Yolunda

pozbel-tubitak-2223-girisimcilik
LAÜ TÜBİTAK 2238 Yolunda

Lefke Avrupa Üniversitesi, TÜBİTAK ( Türkiye Bilimsel ve  Teknolojik Araştırma Kurumu )  2238  Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışmaları Programı kapsamında Sosyal Girişimcilik kategorisinde yarışacak.

 

Sosyal Belediyecilik alanında yeni bir kapı aralayacak POZBEL adlı proje çalışmasında ilk aşamayı geçen ekip, Eylül ayında sonuçlanacak ikinci aşamaya geçmeye hak kazandı.

 

Kısaca POZBEL’i özetleyecek olursak;

İçinde bulunduğumuz bilgi ve iletişim çağının Avrupa ve Dünyadaki etkileri ülkemizde de hissedilmekte olup bu değişim ülkemizdeki kamu kurum ve kuruluşlarınca yakından takip edilmektedir.

 

Günümüzde kent yapılarının odak noktasında belediyeler bulunmaktadır. Bu nedenle kent ve kentliye ilişkin hizmetlerin değerlendirilmesi belediyeler açısından büyük önem taşımaktadır. POZBEL projesi bu gelişim çizgisinin bilincinde olarak ve gereklerini yerine getirerek etkin ve verimli çözümleriyle belediyelere gelecekle buluşturmayı hedeflemektedir.

 

POZBEL; Belediyelerin sosyal fonksiyonlarını arttıran ve sosyal yaşam içinde aktif hale gelmesini sağlayan bir proje olarak tasarlanmıştır.

 

Belediyelerin başlıca çalışmaları arasında bulunan; altyapı çalışmaları, çevre sağlığı hizmetleri, çevre ve park düzenlemeleri, halkla ilişkiler, imar ve kentsel iyileştirme, güvenlik hizmetleri, kültür sanat ve eğitim çalışmaları, sağlık ve spor hizmetleri, sosyal hizmetler, tarım ve hayvancılık hizmetleri, tarihi ve kültürel miras çalışmaları ve ulaşım hizmetleri kalkınmada önemli rol üstlenmekte. Bu çalışmaların şeffaf, çevreye duyarlı, verimli, hızlı ve alınan doğru kararlar doğrultusunda hizmet sağlanması önem arz etmekte.

 

POZBEL uygulaması yöneticilerin karar vermesini kolaylaştırarak, belediye hizmetleri kapsamında mobil uygulama üzerinden iletilen şikâyet ve istekleri hızlı bir şekilde ilgili birime yönlendirilip çözüm sağlayacaktır.

 

Mobil uygulama aracılığıyla sorunların kaynaklandığı noktanın kolayca belirlenmesini ve bu çözüm sürecinde halkın katılımı gerçekleştiği için birlik ve dayanışma ruhunun pekiştirilmesi hedeflenmiştir.

 

Yenilikçi, sürdürülebilir ve çözüm odaklı yaklaşımıyla daha iyi bir gelecek POZBEL ile şekillenecek.

 

Lefke Avrupa Üniversitesi TÜBİTAK Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışmaları Programı proje ekibi ise şöyle;

Geliştirici-Kurucu; İnşaat mühendisliği bölümü lisans öğrencisi Mustafa Can GÖRÜCÜ, Bilgisayar Mühendisliği bölümü araştırma görevlisi Alpaslan GÖKCEN ve Elektrik elektronik mühendisliği bölümü lisans öğrencisi Kemal ÖZKAN  ile üç kişilik özverili POZBEL ekibi, farkındalık yaratma yolunda ilerlemektedir.Etiketler

2238 girişimcilik kemal özkan sosyal belediyecilik sosyal girişimcilik vesile evrim yenilikçilik


UYARI: Sitede yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz.

Telif hakkı ihlali olduğunu düşündüğünüz içeriği lütfen bildiriniz
     

GEÇMİŞ GÖNDERİLER

Sağlık Hayattır…

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır? Kızlık zarı

Elinizin Hamuruyla Tam Size Göre

Evde Ek İş Fırsatı   Evde Ek İş yapımı

Stiletto Ayakkabılarda Devrim

Moda dünyasında her geçen gün farklı bir gelişme

İstanbul’daki En İyi 2.El Eşya Merkezi

Tarihi dokusu eskimeyen çehresi ile İstanbul’da ya

İyot Damlası Active Plus

Uzman bilim adamları tarafından yoğun çalışmalar

Turkcell Numara Sorgulama

Turkcell Numara Sorgulama Nasıl Yapılır ?  

En Güzel Şal Modelleri

Şal modelleri, saf kumaş veya yünden elde edilen ş

Rüzgar Gülü Fiyatları

Rüzgar Gülü, adından da anlaşıldığı üzere ene

Google İle İlgili Bir Kaç İpucu

Günümüzde İnternet hayatımızın vazgeçilmez bir

Kınanın Saça Faydaları Nelerdir

Kınanın Saça Faydaları Kına doğu ülkelerinde ye