LAÜ’de TELSİM Rüzgarı

kktc telsim-laü işbirliği
LAÜ’de TELSİM Rüzgarı

Kariyerin anahtarı SENDE ! 

Telsim “Kırmızı Kariyer Günleri” etkinliğini bu hafta LAÜ ev sahipliği yaptı.

Vodafone grup şirketi Telsim’in katkılarıyla Rauf Raif Denktaş eğitim kompleksi konferans salonunda düzenlenen etkinlikte; özgeçmiş hazırlama teknikleri, mülakatta ve  online mülakatta dikkat edilmesi gerekenler,iş dünyasına yönelik sosyal ağ kullanımı, Vodafone insan kaynakları politikaları, günümüzde iş başvuru yolları ve işe alım sürecinde kullanılan teknikler hakkında önemli noktalara değinildi.

 

Ek olarak, son anket sonuçlarına göre kullanıcıların; günde ortalama 150 kez cep telefonunu kontrol ettiği, %20’si cep telefonunu kaybetmektense evlilik yüzüğünü kaybetmeyi, %33’ü cep telefonu yerine cüzdanını kaybetmeyi seçtikleri belirtildi.

 

Vodafone insan kaynakları uzmanı Neslihan ORAY, dijitalleşen yaşantımızda iş dünyasına yönelik sosyal ağ kullanımı ile ilgili şunlara değindi;

Vodafone’un da işbirliği içerisinde olduğu Linkedin; Dünya çapındaki 400 ülke ve bölgede 200 milyon üyesiyle dünyanın en büyük profesyonel sosyal iletişim ağı olarak bilinmekte. Linkedin’in “Yaptığınız şeyde mükemmel olun” sloganından da anlayacağımız üzere sosyal iletişim ağında profesyonelliği vurgulamakta.

 

Bu platformda bulunmanın önemini belirten Oray, işe alım süreçlerinde ve CV incelemerinde  Linkedin’i aktif olarak kullandıklarını belirtti.

Linkedin hesabı olmayan adayların biran önce Linkedin hesabı edinmelerini ve profillerini verimli bir şekilde doldurmalarını ifade etti.

 

Linkedin dışında Vodafone işe alım sürecinde kullandıkları Taleo, Kariyer.net ve Vodafone’un kendi altyapısını oluşturduğu Reds Points’e değindi.

 

İşe alım tekniklerinden P=KxD2 ve STAR tekniğini kullandıklarını açıkladı.

P=KxD2‘yi PERFORMANS = KABİLİYET x DAVRANIŞın oluşturduğunu, mülakat sırasında kabiliyet ve davranışlarımıza bağlı performansımızı ne şekilde gösterdiğimizin önemi değinildi.

STAR tekniğinin; S – Situation / Durum T – Task / Görev A – Action / Davranış (Hareket) R – Result / Sonuç maddelerinden  oluştuğu, bunların; Aday; Nasıl bir durum ile karşılastı? / Hangi görevi üstlendi ? Neden? (S/T) Davranışları ne oldu ? Neyi yaptı ? Nasıl yaptı? (A) Bu davranışları sonucunda ne oldu? Değişiklik yaşandı mı? (R) sorularından oluştuğu, S/T, A veya R’den bir tanesi eksikse, takip soruları ile eksik kısmın tamamlanmaya çalışıldığı belirtildi.

 

Düzenlenen etkinlik sonunda Vodafone grup şirketi Telsim sponsorluğunda, etkinliğe katılan kişiler arasında yapılan çekiliş sonucu 1 talihliye Samsung Galaxy S6 hediye edildi.

Etkinliğe katkıda bulunan konuşmacılara LAÜ Öğrenci Dekanı Özgür YILMABAŞAR tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

 

Dünya iletişim devi Vodafone ailesinin parçası olacak LAÜ öğrencilerine bu süreçte başarılar…Etiketler

ik kariyer lefke avrupa üni linkedin neslihan oray reds points taleo telsim vodafone


UYARI: Sitede yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz.

Telif hakkı ihlali olduğunu düşündüğünüz içeriği lütfen bildiriniz
     

GEÇMİŞ GÖNDERİLER

Sağlık Hayattır…

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır? Kızlık zarı

Elinizin Hamuruyla Tam Size Göre

Evde Ek İş Fırsatı   Evde Ek İş yapımı

Stiletto Ayakkabılarda Devrim

Moda dünyasında her geçen gün farklı bir gelişme

İstanbul’daki En İyi 2.El Eşya Merkezi

Tarihi dokusu eskimeyen çehresi ile İstanbul’da ya

İyot Damlası Active Plus

Uzman bilim adamları tarafından yoğun çalışmalar

Turkcell Numara Sorgulama

Turkcell Numara Sorgulama Nasıl Yapılır ?  

En Güzel Şal Modelleri

Şal modelleri, saf kumaş veya yünden elde edilen ş

Rüzgar Gülü Fiyatları

Rüzgar Gülü, adından da anlaşıldığı üzere ene

Google İle İlgili Bir Kaç İpucu

Günümüzde İnternet hayatımızın vazgeçilmez bir

Kınanın Saça Faydaları Nelerdir

Kınanın Saça Faydaları Kına doğu ülkelerinde ye