LAÜ’de “Microsoft Azure”

azure-hasan-dimdik
LAÜ’de “Microsoft Azure”

Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Mühendislik Fakültesi tarafından “Microsoft Azure”  konulu seminer düzenlendi. LAÜ Bilişim Kulübü 2015-2016 Güz Dönemi Etkinliği kapsamında LAÜ Rauf Raif Denktaş Eğitim Kompleksi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminere Hasan Dimdik ve Yazılım Mühendisi Ali Göklükay konuşmacı olarak katıldı.

 

Seminerde, Bulut Bilişimin Microsoft Azure platformlarını katılımcılara anlatan Dimdik, Microsoft Azure nedir, nasıl kullanılır, azure üzerinde yedekleme çözümleri, felaket senaryosu, depolama alanları, mobil cihaz yönetimi, mobil cihazlara nasıl kural atanacağı konularının öğrenci dünyasındaki önemini anlattı. Öğrencilere Microsoft Ofis 365 portalını kullanmayı öğreten Dimdik, öğrencilerin bu uygulamadan kolaylıkla yararlanabileceğini söyledi.

 

Dimdik, Microsoft Azure’un kurumların altyapı maliyetlerini düşürdüğü ve yazılım geliştiricilerine ihtiyacı olan hizmetleri birarada sunduğu için tercih sebebi olduğunu, Ofice 365 üzerinden sunulan bazı servislerin Windows Azure Platform ile entegre edilmesi konusunda çalışmalarında devam ettiğini söyledi.

 

Göklükay, yazılım şirketinin iç kültürünü, yazılım geliştirme araçlarını, yazılım geliştirme süreçlerini ve girişimcilik konularında katılımcılara bilgiler verdi.

 

Seminerin son bölümünde katılımcı öğrencilere sunumlar hakkında sorular sorularak ilgili konularda onların kendilerini geliştirebileceği kitaplar hediye edildi. LAÜ Bilişim Kulübü temsilcileri, öğrenciler tarafından büyük ilgiyle karşılanan etkinliğin, 2015-2016 Bahar Döneminde daha geniş bir eğitimci kadrosuyla tekrarlanacağını katılımcılara duyurdu.

 

Seminer sonrasında Mühendislik Fakültesi Dekan YardımcısıDoç. Dr. Hüseyin Ademgil, seminere katkılarından dolayı Hasan Dimdik ve Ali Göklükay’a teşekkür belgesi takdim etti.

ali-goklukay-azureEtiketler

ali göklükay azure seminer hasan dimdik microsoft uzure


UYARI: Sitede yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz.

Telif hakkı ihlali olduğunu düşündüğünüz içeriği lütfen bildiriniz
     

GEÇMİŞ GÖNDERİLER

Sağlık Hayattır…

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır? Kızlık zarı

Elinizin Hamuruyla Tam Size Göre

Evde Ek İş Fırsatı   Evde Ek İş yapımı

Stiletto Ayakkabılarda Devrim

Moda dünyasında her geçen gün farklı bir gelişme

İstanbul’daki En İyi 2.El Eşya Merkezi

Tarihi dokusu eskimeyen çehresi ile İstanbul’da ya

İyot Damlası Active Plus

Uzman bilim adamları tarafından yoğun çalışmalar

Turkcell Numara Sorgulama

Turkcell Numara Sorgulama Nasıl Yapılır ?  

En Güzel Şal Modelleri

Şal modelleri, saf kumaş veya yünden elde edilen ş

Rüzgar Gülü Fiyatları

Rüzgar Gülü, adından da anlaşıldığı üzere ene

Google İle İlgili Bir Kaç İpucu

Günümüzde İnternet hayatımızın vazgeçilmez bir

Kınanın Saça Faydaları Nelerdir

Kınanın Saça Faydaları Kına doğu ülkelerinde ye