LAÜ’ye MÜDEK Onayı

lefke-avrupa-universitesi-mudek
LAÜ’ye MÜDEK Onayı

“Mühendislik Fakültesinin yürüttüğü çalışmalar uluslararası standartlarda”

 

Mühendislik programlarının akreditasyonu konusunda yüksek öğretim kurulu tarafından ulusal bir kalite güvence kuruluşu olarak tanınan MÜDEK (Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği) tarafından Lefke Avrupa Üniversitesi’nin mühendislik eğitimindeki kalite ölçütü kapsamında akreditasyon verildi.

 

MÜDEK tarafından verilen kalite güvencesi ve akreditasyon hizmeti, uluslararası düzeyde kabul görmesi bakımından büyük önem taşıyor. Bu akreditasyonla birlikte LAÜ Mühendislik Fakültesi yürüttüğü çalışmaların uluslararası standartlarda olduğu kanıtlandı.

 

Söz konusu akreditasyon öğrencilerin elde ettikleri yeterliliklerin akademik ve mesleki olarak geçerliliğe sahip olmasına yardımcı olacak ve öğrencilerin ABD’de, Avrupa’da ve Orta Doğu’da kariyerlerine devam etmelerine destek sağlayacak.

 

LAÜ’de yapılan “MÜDEK denetim ekibi LAÜ İnşaat Mühendisliği, Elektrik Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümünü ziyaret etmiş, öğrenci notlarını, eğitmen notlarını, sınav evraklarını, öğrenci değerlendirme belgelerini, projeleri, fizik,kimya, bilgisayar laboratuvarlarını, kütüphane,üniversitenin tüm birimleriyle bölümlerin resmi ilişkileri ve evrakları incelenmiştir. 

 

Bu hususları kapsayan incelemeler sonucunda MÜDEK ekibi tarafından olumlu görülerek, akreditasyonu Lefke Avrupa Üniversitesi Mühendislik Fakültesinin İnşaat Mühendisliği bölümü (İngilizce), Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümü (İngilizce) ve Bilgisayar Mühendisliği bölümü (İngilizce),  29 Mart 2016 tarihi itibariyle 2 yıl(29.03.2016 – 29.04.2018) geçerliliği olmak üzere verilmiştir.

 

eul-mudekEtiketler

engineering faculty eul müdek mühendislik fakültesi


UYARI: Sitede yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz.

Telif hakkı ihlali olduğunu düşündüğünüz içeriği lütfen bildiriniz
     

GEÇMİŞ GÖNDERİLER

Sağlık Hayattır…

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır? Kızlık zarı

Elinizin Hamuruyla Tam Size Göre

Evde Ek İş Fırsatı   Evde Ek İş yapımı

Stiletto Ayakkabılarda Devrim

Moda dünyasında her geçen gün farklı bir gelişme

İstanbul’daki En İyi 2.El Eşya Merkezi

Tarihi dokusu eskimeyen çehresi ile İstanbul’da ya

İyot Damlası Active Plus

Uzman bilim adamları tarafından yoğun çalışmalar

Turkcell Numara Sorgulama

Turkcell Numara Sorgulama Nasıl Yapılır ?  

En Güzel Şal Modelleri

Şal modelleri, saf kumaş veya yünden elde edilen ş

Rüzgar Gülü Fiyatları

Rüzgar Gülü, adından da anlaşıldığı üzere ene

Google İle İlgili Bir Kaç İpucu

Günümüzde İnternet hayatımızın vazgeçilmez bir

Kınanın Saça Faydaları Nelerdir

Kınanın Saça Faydaları Kına doğu ülkelerinde ye