Oyuncu Mehmet PALA’dan

oyuncu mehmet pala
Oyuncu Mehmet PALA’dan

Bu haftaki yazımızda sizler için oyuncu Mehmet PALA’yı kaleme aldık. İlk olarak kendisinden bahseden PALA, oyunculuk ile ilgili deneyimlerini bizlerle paylaştı.

PALA ile röportajdan geriye kalanlar…

 

1989 Uşak doğumlu PALA, boy 189, kilo 85, akrep burcu ve Galatasaraylı. Çocukluğunu Uşakta geçirdi. Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Uşak Atatürk Anadolu Lisesi ardından İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümünü tamamladı.

 

İlk zamanlar kariyeri için kendi alanında devam etmeyi düşünürken bir giyim firması için katalog çekimine davet edildi. Ardından hayatının akışı değişen Mehmet Pala’nın çeşitli firmaların katalog çekimlerinde fotomodellik yapmaya başladı.

Bu durumu içinde bireylerde hep kalan oyunculuğa çevirmeye karar verdi. İçindeydi hep fakat dışarı çıkaracak bir bahane bekliyordu.

 

Oyunculuk ve fotomodellik alanında eğitimimi tamamladıktan sonra çeşitli tiyatrolarda rol aldı. Devlet tiyatrosu, diziler ve sinema filmleri birbirini kovaladı. Kendime rol model olarak aldığı oyuncuların başında Şener ŞEN ve Haluk BİLGİNER gelmekte. Her karaktere girebilen ve oyunculukta hakkını verebilmenin çok önemli olduğunu vurgulayan PALA, bu mesleği yapmaya kararıyla vefatı sonrası geriye bırakabileceği bir şeyin olmasını sağlamaktı.

 

Sadece oyunculukla kalmayıp izleyiciye öğretici projelerde katkı sağlamayı istiyordu, daha çok tarihin gerçeklerini saptırmadan olduğu gibi izleyiciye aktarabilen rollerin içinde…

Gelecek için, Türk sineması ve tiyatrosu adına umudunun her geçen gün büyüdüğünü, daha fazla milli ve manevi değerlere hizmet eden projelerin kendisini beklediğini belirtti.

 

Özetle Pala’ya göre, Romeo ve Juliet’ten daha çok Leyla ile Mecnun oynanması gerektiği, yabancı asıllı kahramanları konu almak yerine tarihimizdeki kahramanları sahneye ya da perdeye aktarmamız gerektiği ve sanatta özümüze uygun emin adımlarla ilerlememizi vurgu yaptı.

 

Oyunculuk haricinde farklı sosyal faaliyetlerde de bulunmayı sevdiğini, 12 sene profesyonel voleybol oynadığını, alanında felsefi seminerlere katıldığı, edebiyata ilgi duyduğunu, kendi kaleminden şiirlerinin çeşitli dergilerde yayınlandığını belirtti.

 

Yaklaşık üç aydır yeni bir dizi projesi için eğitim almakta. Bu eğitimler sırasında at biniciliği, kılıç kuşanma, ok atıcılığı ve yakın dövüş bulunmakta.

 

Katıldığı oyunlardan bazıları; Masal Masal İçinde, Ufak Tefek Bir Masal, Korsan Martı, Kayıp Karabalık, Gazale, Uzun Gece, Jennifer’ın Düğünü, Osman gazi. Katıldığı diziler; Ekip 1 Halil, Kacak Orhan. Katıldığı sinema filmleri; Ertuğrul 1890 Lostromo

 

Mehmet PALA’yı Twitter ve Instagram’da takip ederek birbirinden farklı gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.Etiketler

dizi oyuncusu mehmet pala mehmet pala oyuncu pala sanatçı pala


UYARI: Sitede yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz.

Telif hakkı ihlali olduğunu düşündüğünüz içeriği lütfen bildiriniz
     

GEÇMİŞ GÖNDERİLER

Sağlık Hayattır…

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır? Kızlık zarı

Elinizin Hamuruyla Tam Size Göre

Evde Ek İş Fırsatı   Evde Ek İş yapımı

Stiletto Ayakkabılarda Devrim

Moda dünyasında her geçen gün farklı bir gelişme

İstanbul’daki En İyi 2.El Eşya Merkezi

Tarihi dokusu eskimeyen çehresi ile İstanbul’da ya

İyot Damlası Active Plus

Uzman bilim adamları tarafından yoğun çalışmalar

Turkcell Numara Sorgulama

Turkcell Numara Sorgulama Nasıl Yapılır ?  

En Güzel Şal Modelleri

Şal modelleri, saf kumaş veya yünden elde edilen ş

Rüzgar Gülü Fiyatları

Rüzgar Gülü, adından da anlaşıldığı üzere ene

Google İle İlgili Bir Kaç İpucu

Günümüzde İnternet hayatımızın vazgeçilmez bir

Kınanın Saça Faydaları Nelerdir

Kınanın Saça Faydaları Kına doğu ülkelerinde ye