COM.TR Alan Adı Satınalma

com.tr-nasil-alinir
COM.TR Alan Adı Satınalma

Alan adı (Domain) sizi sanal alemde temsil eden en önemli unsurlar arasında yer almakta. Alan adınızın kısa, etkili, yaptığınız işi, sizi veya firmanızı anlatan kelime ya da kelimelerden oluşması müşteri potansiyelinizi ve marka bilinirliğinizi belirlemekte.

Alan adınızın kısa olması akılda kalıcı ve kolay bulunmanızı sağlamakta.

 

Alan adlarında ilk gelen alır yöntemi uygulanmakta. Satın alma işlemi öncesi  “Alan Adı Sorgulama” siteleri aracılığıyla ya da satın almak istediğiniz alan adı firması üzerinden alan adınızın satın alınabilirliğini kontrol edebilirsiniz.

 

Arama motorları ( Google, Yandex, Yahoo ) için en önemli etken alan adınızdır. Bu nedenle sizi anlatan kelimelerle arama yapıldığında arama motorlarında üst sıralarda çıkma şansınız artacak ve ziyaretçi (müşteri) sayınız artacaktır.

 

Türkiye ve dünya genelinde .com uzantısı diğer uzantılara göre %75’lik bir oranla en çok tercih edilen alan adı uzantısıdır. “com” İngilizcede “ticari” anlamına gelen “Commercial” kelimesinin kısaltılmışıdır. İstediğiniz alan adının .com uzantısı dolu ise .com.tr uzantısını da tercih edebilirsiniz.

.com.tr belirli belgeler karşılığında verildiğinden Türkiye’deki müşteriler açısından daha güvenilir gözle bakılmakta.

İstediğiniz alan adının hem .com hem de .com.tr uzantısı boşta ise her ikisini almanız sizin için çok daha yararlı olacaktır.

 

Faaliyet alanınıza uygun com.tr uzantılı alan adı satın alabilmeniz için gerekli belgeler aşağıda belirtilmiştir.

 

Ad-soyad.com.tr için, kimlik bilgileri ile birebir uyuşan alan adı başvurularında belge gerekmemektedir. Ancak, kimlik bilgileri ile başvurulan alan adının birebir uyuşmaması ya da Mernis sistemine bağlanırken teknik bir problem oluşması halinde, T.C. kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı fotokopisi ya da üzerinde T.C. kimlik numarası bulunmayan nüfus cüzdanı fotokopisinin yanı sıra T.C. kimlik numarasının bulunduğu bir web sayfasından alınan çıktının fotokopisi yeterli olmakta.

Dikkat edilmesi gereken tek nokta yalnızca AD-SOYAD şeklinde alan adınızı satın alabiliyor olmanız. Örnek vermek gerekirse;

 

AD : Mustafa Can SOYAD :  GÖRÜCÜ

Ben, ad ve soyadıma ait alan adı satın almak istersem mustafagorucu.com.tr, mustafacangorucu.com.tr yada cangorucu.com.tr alan adlarını satın alabileceğim anlamını taşıyor. Yukarıda bulunan alan adları dışında com.tr alan adı satın almama onay verilmemekte. Başvuru ve satın alma işlemleri için herhangi bir  alan adı hizmeti sağlayan firmadan yada nic.tr ( Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) bünyesinde hizmet sağlayan bir servis ) üzerinden satın alabilirsiniz.

 

Ticari amaçlı tüzel kişilikler ve kuruluşlar için, aşağıdaki üç maddede sözü geçen belgelerden herhangi bir tanesi,

Ticaret odasından alınmış olan “Faaliyet Belgesi”, “Ticari Sicil Belgesi”, “Oda Sicil Kayıt Sureti” ya da Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi’nde yayınlanmış olan ticaret ünvanı ilanı,

Türk Patent Enstitüsü’nden alınmış “Marka Tescil Belgesi” ya da “Marka Başvuru Belgesi”,

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası’ndan alınmış olan “Sicil Tasdiknamesi” ya da “Ticari Sicil Gazetesi”

 

Metinde yalnızca com.tr uzantılı alan adı satın alabilmemiz için gerekenler içermekte, com.tr uzantılı alan adı kullanımının bize neler sağladığı hakkındaki içeriğie buradan ulaşabilirsiniz.Etiketler

com.tr için gerekli belgeler com.tr nasıl alınır tr alan adı için gerekli belgeler tr alan adı nasıl alınır


UYARI: Sitede yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz.

Telif hakkı ihlali olduğunu düşündüğünüz içeriği lütfen bildiriniz
     

GEÇMİŞ GÖNDERİLER

Sağlık Hayattır…

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır? Kızlık zarı

Elinizin Hamuruyla Tam Size Göre

Evde Ek İş Fırsatı   Evde Ek İş yapımı

Stiletto Ayakkabılarda Devrim

Moda dünyasında her geçen gün farklı bir gelişme

İstanbul’daki En İyi 2.El Eşya Merkezi

Tarihi dokusu eskimeyen çehresi ile İstanbul’da ya

İyot Damlası Active Plus

Uzman bilim adamları tarafından yoğun çalışmalar

Turkcell Numara Sorgulama

Turkcell Numara Sorgulama Nasıl Yapılır ?  

En Güzel Şal Modelleri

Şal modelleri, saf kumaş veya yünden elde edilen ş

Rüzgar Gülü Fiyatları

Rüzgar Gülü, adından da anlaşıldığı üzere ene

Google İle İlgili Bir Kaç İpucu

Günümüzde İnternet hayatımızın vazgeçilmez bir

Kınanın Saça Faydaları Nelerdir

Kınanın Saça Faydaları Kına doğu ülkelerinde ye