LAÜ 10 Ekim’de Uçuşa Geçiyor

tübitak uav
LAÜ 10 Ekim’de Uçuşa Geçiyor

Mayıs 2015’te Hava Harp Okulu ile ortaklaşa düzenlenen Future Flight Design İHA yarışmasından sonra, TÜBİTAK ev sahibi kurum olarak ilk Uluslararası İHA TÜRKİYE yarışmasını düzenledi.

Yarışmanın amacı özellikle yangın veya kaza gibi acil durumlarda insanlara yardım edecek, sivil kullanıma yönelik olarak İnsansız Hava Araçları (İHA) geliştirilebileceğini ortaya koymaktı.

 

Yarışmada, takımların yarışma alanında önceden belirlenmiş yerlere hızlı ve düzgün bir şekilde ekipman taşımak üzere bir İHA (Sabit veya Döner Kanatlı) geliştirmeleri beklenmekte.

 

Lefke Avrupa Üniversitesi, TÜBİTAK Uluslararası İnsansız Hava Aracı projesinde en iyisi olmak için yarışacak.

İnsansız Hava Aracı (İHA) Türkiye 2016 kavramsal tasarım raporlarının sunulmasının ardından 22 Nisan 2016 tarihinde yarışmaya devam edecek takımların ilan edilmesiyle Lefke Avrupa Üniversitesi UAV Turkey’e hazır olduğunu kanıtlamıştı.

 

12 Ağustos 2016’da detaylı tasarım raporu ve uçuş videosunun sunulmasının ardından 3 Eylül’de yarışmaya katılmaya hak kazanan takımların açıklanmasıyla LAÜ 10 – 16 Ekim 2016 tarihlerinde uçuş için Gebze Teknik Üniversitesi Çayırova Yerleşkesi’nde olacak. Araç görselleri telif hakkı kapsamında şuan için yayınlanmamakta, yarışma sonrası tüm detayları buradan ulaşabilirsiniz. Lefke Avrupa Üniversitesi İnsansız Hava Aracı çalışmalarını http://uav.eul.edu.tr/ adresinden  de takip edebilirsiniz.

 

 

Bildiğiniz gibi UAV TURKEY yarışması, 19 – 25 Eylül tarihleri arasında Pendik / İMUK Pistinde yapılacaktı. Ancak; ülkemizde OHAL kapsamında bazı bölgelerde devam eden “İHA uçuş yasağı”ndan dolayı yarışmanın tarihini 10 – 16 Ekim 2016 tarihine ertelendi.

 

Bu ertelemeye bağlı olarak, “daha güzel bir mekan, daha rahat bir ulaşım, daha dinamik bir ortam” parolası ile yarış alanını da Gebze Teknik Üniversitesi Çayırova Yerleşkesi olarak 21 km daha doğuya değiştirildiği açıklandı.

 

Lefke Avrupa Üniversitesi TÜBİTAK UAV TURKEY 2016 proje ekibi ise şöyle;

Proje yöneticisi; Bilgisayar mühendisi Doç. Dr. Cem KALYONCU, Danışman; Araştırma Görevlisi Elektrik elektronik mühendisi Ahmet YAŞLI, Raporlama; Araştırma Görevlisi Elektrik elektronik mühendisi Diyari HASSAN ve yazılım  mühendisliği bölümü lisans öğrencisi Batbukh GANBAT, Tasarım-Modelleme; İnşaat mühendisliği bölümü lisans öğrencisi Mustafa Can GÖRÜCÜ, Üretim; Elektrik elektronik mühendisliği bölümü lisans öğrencisi Anıl MUMCU, Test; Bilgisayar mühendisliği bölümü lisans öğrencisi Caner DEMİRTAŞ, Programlama; Araştırma görevlisi Bilgisayar mühendisi Alpaslan GÖKÇEN ile sekiz kişilik özverili bir ekipten oluşmaktadır.

Lefke Avrupa Üniversitesi mühendislik fakültesi farkındalık yaratacak projelere imza atmaya devam ediyor.Etiketler

ahmet yaşlı detaylı tasarım raporu iha iha uçuş yasağı insansız hava aracı tübitak uav unmanned aerial vehicles


UYARI: Sitede yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz.

Telif hakkı ihlali olduğunu düşündüğünüz içeriği lütfen bildiriniz
     

GEÇMİŞ GÖNDERİLER

Sağlık Hayattır…

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır? Kızlık zarı

Elinizin Hamuruyla Tam Size Göre

Evde Ek İş Fırsatı   Evde Ek İş yapımı

Stiletto Ayakkabılarda Devrim

Moda dünyasında her geçen gün farklı bir gelişme

İstanbul’daki En İyi 2.El Eşya Merkezi

Tarihi dokusu eskimeyen çehresi ile İstanbul’da ya

İyot Damlası Active Plus

Uzman bilim adamları tarafından yoğun çalışmalar

Turkcell Numara Sorgulama

Turkcell Numara Sorgulama Nasıl Yapılır ?  

En Güzel Şal Modelleri

Şal modelleri, saf kumaş veya yünden elde edilen ş

Rüzgar Gülü Fiyatları

Rüzgar Gülü, adından da anlaşıldığı üzere ene

Google İle İlgili Bir Kaç İpucu

Günümüzde İnternet hayatımızın vazgeçilmez bir

Kınanın Saça Faydaları Nelerdir

Kınanın Saça Faydaları Kına doğu ülkelerinde ye