Üzerlik Tohumu Yağı Nedir ?

uzerlik-tohumu-yagi
Üzerlik Tohumu Yağı Nedir ?

Halk arasında genellikle nazar ve kemgözlerinden koruduğu inanışına sahip olan ve genellikle de bu gibi durumlar için kullanılan üzerlik tohumu diğer ismiyle de nazar otunun kullanımı Osmanlı’dan gelen bir gelenek olarak mekânlarda tütsü olarak yakmak ve üzerlerinde taşınarak nazar ve kötülüklerden korunulduğu düşünülür.

 

Son zamanlarda Afrika ülkerinde kullanımının araştırıldığı Botanik adı Harmala Seed Oil yani üzerlik tohumu yağının akademik çalışmalarında ve yayınlanan bilimsel makalelerle değişik faydaları da açıklanmış ve literatürde yerini aldığı da görülmektedir.

 

Diğer faydalarınıda çevirdiğimiz makalelerden ve onay veren otoritelerin yazılarından da aktaracağımız gibi detaylı açıklamaları ve çevirileri www.aktarland.com  sitesinden okuyabilirsiniz.

 

Tohum halinde kullanım; Modern tıbbı Güçlü Biyokimyasal Alkoloit İçerikli Üzerlik (Peganum Harmala) bitkisinin özellikle tohumlarının veya hazır tohum exratlarının uzman tavsiyesi ve kontrolü dışında bilinçsizce yenilerek veya içilerek oral kullanımını tavsiye edilmemektedir. Sadece 1 kez – 3 gr. saf Üzerlik tohumunun oral alınımı bile, baş dönmesi, mide bulantısı, kusma ve merkezi sinir sisteminde dalgalanmalara yol açtığı kliniktir.

 

İçeriğinde çok az yağ barındırdığı için değişik ve sistematik işlemlerden geçirilerek elde edilen Üzerlik Tohumun Yağı, modern tıbbın bu yüzyılda ayrıca ispatladığı, üzerlik tohumundaki yağlarında biyokimyasallarının damar genişletici ve doku büyütücü etkisi olmasıdır.

 

Arap ve Afrika coğrafyasındaki insanların üzerlik tohumu yağının tahmini keşfi en az 1500 yıl öncesine dayandığı var sayılmaktadır. Bu keşif, Üzerlik Tohumu Yağının doğrudan penise uygulamaları ile görsel olarak önemli fark tespit edilmiş olmasıdır, Bu etkisi yazılmadan ve hatta konuşulmadan bir gelenek olarak asırlardır nesilden nesle aktarılmıştır.

 

Bu coğrafyadaki erkek evladı buluğ çağına gelen baba çocuğunun penisi daha kalın ve büyük, ilerde de erkekliğinin güçlü olması için; bir yıl yetecek kadar, Üzerlik Tohumu Yağını çocuğun odasına yarı saklı şekilde bırakır.

Bir şekilde bu yağı bulan erkek çocuk, gelişme çağı boyunca içgüdüsel olarak bu yağı mastürbasyon yaparken kayganlaştırıcı olarak kullanır ve zamanla da masaj ile uygulaması gerektiğini büyüklerinden öğrenir. Bu uygulama hiç konuşulmadan çocuğun ergenlik dönemi bitene veya evlenene kadar her yıl tekrarlanır. Çocuk büyüyüp kendisinin de erkek evladı olursa, kendisi de bu geleneği devam ettirir, bu gelenek babadan oğula geçen ve asırlardır süregelen erkekler arasındaki vaz geçilmez bir uygulama geleneği olmuştur.

 

Arap ve Kuzey Doğu Afrikalı çoğu aşiretin erkekleri, Üzerlik Tohumu Yağı’nın etki gücünü çok iyi bildikleri için, bu özelliğinden dolayı yetişkinlerde dahi kullanılmasına halen büyük bir ciddiyetle devam ettirmektedirler.

 

Üzerlik Tohumu Yağı aynı zamanda, saç dâhil, cilt yaşlanma etkilerini yavaşlatan, çok etkili gerçek bir Anti-Age üründür. Artrit ağrılarında, FELÇ VE İNMELERDE anti spazm, bioaktif ,diüretik ,mide ve akciğer temizleyici ve nefes darlığında ,verem karaciğer hastalıklarında , kronik baş ağrılarında, ateş düşürücü ve enfeksiyonlarda ,deri hastalıklarında ve sedefte ,bel ve romatizmal ağrılarda güvenle kullanılabilirliği de belirtilmiştir.Etiketler

üzerlik otu tohumunun faydaları üzerlik otunun faydaları üzerlik tohumu faydaları ve zararları üzerlik tohumu neye iyi gelir üzerlik tohumunun faydaları üzerlik yağının faydaları


UYARI: Sitede yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz.

Telif hakkı ihlali olduğunu düşündüğünüz içeriği lütfen bildiriniz
     

GEÇMİŞ GÖNDERİLER

Silinen Dosyaları Kurtarma

Bilgisayardan Silinen Dosyalar Nasıl Geri Getirilir?

Windows Güvenlik Programları

Windows işletim sistemi kullanıyorsanız yaptığın

Resesyon Nedir?

Ekonomide ki küçülme resesyon olarak tanımlanır. B

EKSİ 18 | Tecavüz Yasası

Tecavüz yasası olarak anılmaya başlanan Cinsel İst

Kolayın da Kolayını Yapmışlar

Her zorlukla beraber bir kolaylığın olduğu söylens

Gerçek Haberin Adresi

İnternette haber okumak, sürekli güncel haberlere er

Ev Temizliği Pestvet ile Daha Kolay

Pestvet Temizlik Şirketi olarak İnşaat Sonrası temi

Web Tasarım ve SEO’ya Bakış

SEO, bir firmaya veya bir kuruma ait internet sitesinin

İşte Hikayemiz Burada Başlıyor

Oyun Shaiya denen fantastik bir dünyada geçmektedir.

Üzerlik Tohumu Yağı Nedir ?

Halk arasında genellikle nazar ve kemgözlerinden koru