Sevdiklerinize En Özel Hediye

aşk kitabı
Sevdiklerinize En Özel Hediye

Aşkı anlayabilmeniz için ilk başta kişinin kendini anlayabilmesi ve kendini sevmesi gerekir. Kendi sınırlarını bilmeyen, kendini tanımayan insanların gerçek aşka ulaşabilmesi de olanaksızdır. Bu tür kişiler sadece âşık olduklarını zannederler ancak gerçekte yaşadıkları bu durum aşk değildir.

 

Her şeyden önce aşkın bir bağlılık olduğunu düşünenler hata yaparlar. Ki ben yaptım sizler yapmayın. Aşkın insanları özgür kılması gerekli. Sahiplenmek ise aşka vurulacak en büyük darbedir. Eğer sevdiğiniz insanı sahipleniyorsanız onu kendi malınız gibi görüyorsanız bu aşk değildir.

 

Aşk karşıdaki insana özgürce sevebilme duygusudur. Egolardan sıyrılıp karşıdakini olduğu gibi kabul edip sevebilme sanatıdır. Eğer aşk bir insana bağlılığa dönüşürse işte o zaman bu ilişki boyutuna geçer ve olay çirkinleşmeye başlar. Eğer bir insanı seviyorsan onun kanatlarını kırmayacaksın onun özgürce uçmasına yardımcı olacaksın işte gerçek sevgi böyle olmalıdır. Ama zamanımızda maalesef bırakın sevdiğimiz insana kanat takmayı onun mevcut kanatlarını da elinden alıyoruz.

 

Aşkın tutku ile karıştırılmaması lazım sizler genelde tutkuyu aşk sanıyorsunuz oysa tutku farklı bir duygudur. Gerçek aşkta hayal kırıklıkları olamaz çünkü gerçek bir aşkın içinde karışlıklı beklenti yoktur. Beklentinin olmadığı yerde hayal kırıklığı da oluşamaz. Fakat pek çoğunuz aşk yaşadığını sanırken hep bir beklenti içinde olursunuz işte düşülen yanlış durum budur. Beklenti aşkı kirletir.

 

Aşk insan hayatının en önemli deneyimidir eğer bir insan aşkı gerçek anlamda deneyimleme şansına sahip olmamışsa bu insanın hayatı bildiği söylenemez. Hepimiz bu dünyaya sevmek ve sevilmek için geldik o halde karşımızdaki insanları gerçekten sevmeye başlamadan evvel önce kendimizi tanıyalım önce kendimizi sevelim daha sonra karşıdaki zaten bizim sevgimizde ki gücü hissedecektir.

 

Aşk yolunda sevdiğimle geçirdiğim bunca deneyimi sizlerle paylaşmanın mutluluğunu duyarken son olarak yeni yılda yapacağım sürprizden de bahsetmek istiyorum. Hep yılbaşı hediyeleri dediğimizde aklımıza klasik hediyeler gelir. Arkadaşlarıma da çok danıştım yeni yıl hediye önerileri için. Onlarca arama yaptım yılbaşında sevgiliye ne alınır ne alınır…

 

Bunca zaman birlikte aşk dolu dakikalarımızı kaleme aldım, fotoğraflarımızı topladım bir bir. İlk tanışma günümüzden bahsettim. O günkü heyecanla kaleme sarıldım. Satırlara sığmayan, anlatılmaz yaşanır dediğimiz anları döktüm. Sıra geldi kitabı bastırmaya.  Bununla ilgili internette araştırmalarım sonucu www.sevgilikitabi.com ile karşılaştım. Arkadaşlarımın tavsiyesi sonucu kitabı burada bastırmaya karar verdim. Kısa sürede kitabım elime geçti. Şimdi yeni yılda sevdiceğime vereceğim günü iple çekiyorum. Kitapta emeği geçen tüm herkese teşekkürler. Her anınızın bambAŞKa bir aşkla geçmesi dileğiyle….Etiketler

yeni yıl hediye önerileri yeni yıl hediyesi yılbaşı hediyeleri yılbaşında sevgiliye ne alınır


UYARI: Sitede yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz.

Telif hakkı ihlali olduğunu düşündüğünüz içeriği lütfen bildiriniz
     

GEÇMİŞ GÖNDERİLER

Sağlık Hayattır…

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır? Kızlık zarı

Elinizin Hamuruyla Tam Size Göre

Evde Ek İş Fırsatı   Evde Ek İş yapımı

Stiletto Ayakkabılarda Devrim

Moda dünyasında her geçen gün farklı bir gelişme

İstanbul’daki En İyi 2.El Eşya Merkezi

Tarihi dokusu eskimeyen çehresi ile İstanbul’da ya

İyot Damlası Active Plus

Uzman bilim adamları tarafından yoğun çalışmalar

Turkcell Numara Sorgulama

Turkcell Numara Sorgulama Nasıl Yapılır ?  

En Güzel Şal Modelleri

Şal modelleri, saf kumaş veya yünden elde edilen ş

Rüzgar Gülü Fiyatları

Rüzgar Gülü, adından da anlaşıldığı üzere ene

Google İle İlgili Bir Kaç İpucu

Günümüzde İnternet hayatımızın vazgeçilmez bir

Kınanın Saça Faydaları Nelerdir

Kınanın Saça Faydaları Kına doğu ülkelerinde ye