İnşaat Mühendisliği ve Dahası

İnşaat Mühendisliği ve Dahası

İnşaat Mühendisliği

İnşaat mühendisliği, malzeme ve tekniği en iyi şekilde bir araya getiren, yapıların plan, proje, yapım ve denetlenmesiyle uğraşan temel mühendislik dalıdır.

Herkesin bildiği üzere  inşaat mühendisliği sayısal bir meslek dalıdır. Günümüz ülkemiz koşullarında 50.000 ile 100.000 aralığında ilgili sınavda inşaat mühendisliği sıralama
elde eden adaylar bölüme kayıt hakkı elde etmekte. Her geçen gün ülkemizde artan vakıf ve devlet üniversite sayısına bağlı olarak inşaat mühendisliği taban puanları
 düşüş göstermekte.

İnşaat mühendisliğinin eğitim süresi 4 yıldır. İngilizce ders veren üniversitelerde 1 yıl İngilizce hazırlık okunur ,eğitim süresi 5 yıla çıkar. İngilizce yeterlilik sınavlarından başarı elde ettiğiniz takdirde 1 yıl İngilizce hazırlık okumaktan muaf olabilirsiniz.

Neden İnşaat Mühendisliği ?

İnsanoğlu geçmişten günümüze her zaman barınma ihtiyacı duymuştur. Bu ihtiyaç doğrultusunda da inşaat sektörü her geçen gün varlığını sürdürmekte ve sürdürmeye devam edecektir.

Çalışma şartları genellikle zor olsa da hem iş sahasında hem de ofis ortamında çalışma imkânı sunan bir meslek dalıdır. Tüm meslek dallarında olduğu gibi, işini ve emekçisine değer veren herkes yüksek gelir elde etmekte.

Akademik kariyerlerini kendileri gibi mühendis yetiştirme alanında geliştirebilirler. KPSS sınavları ile devlet kadrolarına girme imkanları da vardır. Son yıllarda ülkemizde inşaat sektörünün gelişmesi ile birçok firma yurtdışında inşaat işleri yapmaktadır.

Bizi en çok çeken o TAZE BETONUN KOKUSU ve samimiyetle sahada iş arkadaşlarımızla semaverden içilen çay diyerek sözü uzatmadan Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Profesör Doktor HİLMİ LUŞ hocamıza bırakıyoruz.Etiketler

inşaat mühendisi inşaat mühendisliği inşaat mühendisliği bölümü inşaat mühendisliği puanları inşaat mühendisliği sıralama


UYARI: Sitede yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz.

Telif hakkı ihlali olduğunu düşündüğünüz içeriği lütfen bildiriniz
     

GEÇMİŞ GÖNDERİLER

İnşaat Mühendisliği ve Dahası

İnşaat Mühendisliği İnşaat mühendisliği, ma

Finesto Grup Fark Yaratıyor

Özgün bir Dekorasyonun Püf Noktaları Nelerdir?

Genç Beyinler Kulübü

Sayın Üyemiz; Genişleyen vizyonuyla üyelerimizin

LAÜ Adaya Kupayla Döndü

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ), Türkiye Bilimsel ve

LAÜ İlk Parkuru Tamamladı

TÜBİTAK ev sahibi kurum olarak Uluslararası İnsans

LAÜ 10 Ekim’de Uçuşa Geçiyor

Mayıs 2015’te Hava Harp Okulu ile ortaklaşa düzenl

LAÜ’de Bir TURKCELL Elçisi

Lefke Avrupa Üniversitesi'nde Değişimin Işığın

LAÜ TÜBİTAK 2238 Yolunda

Lefke Avrupa Üniversitesi, TÜBİTAK ( Türkiye Bilims

Türkiye’de Bir Silikon Vadisi

"Türkiye'nin teknolojik geleceği Bilişim Vadisinde k

Teknolojik Kalkınma Hamlesi

Hayal olan gerçek oldu, hayaller hepimizin adeta göz

Open chat