Kart Aidatı İade Talebi

Kart Aidatı İade Talebi

Hesap Bildirim Cetveli ile kesilen yıllık üyelik ücreti, 4822 sayılı yasa ile değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Yasanın 6. maddesinde düzenlenen ” Sözleşmelerdeki Haksız Şartlar”hükmü ve ilgili yasal düzenlemelere aykırıdır.

Bu nedenle kredi kartı kullananlar, ilgili bankalara, alınan üyelik ücretinin haksız olması sebebiyle ödenen bedelin bir sonraki hesap ekstresinden mahsup edilmesi talebini içeren dilekçe ile başvurabilirler.

Aşağıda bulunan dilekçe örneğini ilgili bankaya e-posta yoluyla ya da iletişim formu üzerinden ilettiğinizde kredi kartınıza yansımış olan ücreti geri alabilirsiniz.

 

……………… BANKASI A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE

Hamili olduğum ………………….. nolu kredi kartından ……. yılı ………. ayına ait Hesap Bildirim Cetvelinde …… TL. kredi kartı yıllık üyelik ücreti kesildiğini öğrenmiş bulunuyorum. Hesap Bildirim Cetveli ile kesilen yıllık üyelik ücreti, 4822 sayılı yasa ile değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Yasanın 6. maddesinde düzenlenen ” Sözleşmelerdeki Haksız Şartlar” hükmü ve ilgili yasal düzenlemelere aykırıdır.

Yukarıda saydığım nedenlerle ……. yılı ……….. ayına ait Hesap Bildirim Cetvelinde yer alan yıllık üyelik ücretine itiraz ediyor ve talep edilen ve kesilen …… TL kredi kart yıllık üyelik ücretinin bir sonraki hesap bildirim cetvelindeki tutardan mahsubunu talep ediyorum. Aksi halde yasal yollara başvuracağım hususunu bilgilerinize sunarım. Saygılarımla. ../../20….

TALEP EDEN
Ad-Soyad

 

“Bilgilendirme sonrası geri dönüş sağlanmış ve kredi kartıma yansımış olan ücret geri iade edilmiştir.”

 

Sayın Mustafa Can Görücü,

Öncelikle alışverişlerinizde Bankamız İş’te Üniversiteli kredi kartını kullandığınız için teşekkür ederiz. İş Bankası olarak her zaman müşterilerimizin memnuniyetini göz önünde bulundurduğumuzdan, kredi kartınıza yansımış olan ücretin, bu seneye özel olarak iptal edilmesinin uygun bulunduğunu belirtmek isteriz.

İş’te Üniversiteli kredi kartınız, Maxipuan ve taksit avantajlarının yanı sıra sizlere birbirinden farklı ayrıcalıklar sunmaktadır. Kredi kartınız ile ilave taksit ve ekstra puan kampanyalarından yararlanabilir, kartınızı yurtiçinde ve yurtdışında dilediğiniz ülkede alışveriş işlemlerinde kullanabilirsiniz. Kredi kartları için verilen hizmetlerin eksiksiz olarak sürdürülebilmesi için deneyimli ve büyük bir personel kadrosuna, yüksek maliyetli teknolojik altyapıya ve oldukça kapsamlı bir operasyona ihtiyaç duyulmaktadır. Bankamızın komisyon ve ücretleri bu maliyetler göz önüne alınarak belirlenmekte olup kredi kartlarından alınan yıllık ücret söz konusu maliyetin asgari düzeyde tutulmuş bir bölümünden oluşmaktadır.

Öte yandan, portföyümüzde yer alan ve özelliklerine http://www.isteuniversiteli.com.tr/page/aidatsiz-is-te-universiteli adresinde yer verilen ürünümüz, İşte Üniversiteli Aidatsız Kart için, SMS ile veya Şubelerimizden başvuru yapabilir, aidat ödemeden kredi kartı sahibi olabilirsiniz.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

TÜRKİYE İŞ BANKASI A.Ş.
Müşteri İlişkileri BirimiEtiketler


UYARI: Sitede yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz.

Telif hakkı ihlali olduğunu düşündüğünüz içeriği lütfen bildiriniz
     

GEÇMİŞ GÖNDERİLER

Köprü İhalesi Gerçekleşti

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, görüşmeler sonras

Şan ve Şeref Kokan Toprak

Siz hiç denizin o kan kokan kırmızısına dalıp o m

Genç Beyinler Kulübü

Sayın Üyemiz; Genişleyen vizyonuyla üyelerimizin

Bir Hastayı Yeniden Yürüttü

Hindistan’da doktorların üç boyutlu yazıcıyla ü

LAÜ Adaya Kupayla Döndü

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ), Türkiye Bilimsel ve

LAÜ İlk Parkuru Tamamladı

TÜBİTAK ev sahibi kurum olarak Uluslararası İnsans

Oyuncu Mehmet PALA’dan

Bu haftaki yazımızda sizler için oyuncu Mehmet PALA

LAÜ 10 Ekim’de Uçuşa Geçiyor

Mayıs 2015’te Hava Harp Okulu ile ortaklaşa düzenl

LAÜ’de Bir TURKCELL Elçisi

Lefke Avrupa Üniversitesi'nde Değişimin Işığın

LAÜ TÜBİTAK 2238 Yolunda

Lefke Avrupa Üniversitesi, TÜBİTAK ( Türkiye Bilims