LAÜ’ye MÜDEK Onayı

LAÜ’ye MÜDEK Onayı

“Mühendislik Fakültesinin yürüttüğü çalışmalar uluslararası standartlarda”

 

Mühendislik programlarının akreditasyonu konusunda yüksek öğretim kurulu tarafından ulusal bir kalite güvence kuruluşu olarak tanınan MÜDEK (Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği) tarafından Lefke Avrupa Üniversitesi’nin mühendislik eğitimindeki kalite ölçütü kapsamında akreditasyon verildi.

 

MÜDEK tarafından verilen kalite güvencesi ve akreditasyon hizmeti, uluslararası düzeyde kabul görmesi bakımından büyük önem taşıyor. Bu akreditasyonla birlikte LAÜ Mühendislik Fakültesi yürüttüğü çalışmaların uluslararası standartlarda olduğu kanıtlandı.

 

Söz konusu akreditasyon öğrencilerin elde ettikleri yeterliliklerin akademik ve mesleki olarak geçerliliğe sahip olmasına yardımcı olacak ve öğrencilerin ABD’de, Avrupa’da ve Orta Doğu’da kariyerlerine devam etmelerine destek sağlayacak.

 

LAÜ’de yapılan “MÜDEK denetim ekibi LAÜ İnşaat Mühendisliği, Elektrik Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümünü ziyaret etmiş, öğrenci notlarını, eğitmen notlarını, sınav evraklarını, öğrenci değerlendirme belgelerini, projeleri, fizik,kimya, bilgisayar laboratuvarlarını, kütüphane,üniversitenin tüm birimleriyle bölümlerin resmi ilişkileri ve evrakları incelenmiştir. 

 

Bu hususları kapsayan incelemeler sonucunda MÜDEK ekibi tarafından olumlu görülerek, akreditasyonu Lefke Avrupa Üniversitesi Mühendislik Fakültesinin İnşaat Mühendisliği bölümü (İngilizce), Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümü (İngilizce) ve Bilgisayar Mühendisliği bölümü (İngilizce),  29 Mart 2016 tarihi itibariyle 2 yıl(29.03.2016 – 29.04.2018) geçerliliği olmak üzere verilmiştir.

 

eul-mudekEtiketler

müdek müdek açılımı müdek listesi müdek nedir müdek program çıktıları


UYARI: Sitede yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz.

Telif hakkı ihlali olduğunu düşündüğünüz içeriği lütfen bildiriniz
     

GEÇMİŞ GÖNDERİLER

Finesto Grup Fark Yaratıyor

Özgün bir Dekorasyonun Püf Noktaları Nelerdir?

Ev Arkadaşım Kim ?

Kiralık ev ilanları günümüzde birçok emlak sitesi

Genç Beyinler Kulübü

Sayın Üyemiz; Genişleyen vizyonuyla üyelerimizin

LAÜ Adaya Kupayla Döndü

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ), Türkiye Bilimsel ve

LAÜ İlk Parkuru Tamamladı

TÜBİTAK ev sahibi kurum olarak Uluslararası İnsans

LAÜ 10 Ekim’de Uçuşa Geçiyor

Mayıs 2015’te Hava Harp Okulu ile ortaklaşa düzenl

LAÜ’de Bir TURKCELL Elçisi

Lefke Avrupa Üniversitesi'nde Değişimin Işığın

LAÜ TÜBİTAK 2238 Yolunda

Lefke Avrupa Üniversitesi, TÜBİTAK ( Türkiye Bilims

Türkiye’de Bir Silikon Vadisi

"Türkiye'nin teknolojik geleceği Bilişim Vadisinde k

Teknolojik Kalkınma Hamlesi

Hayal olan gerçek oldu, hayaller hepimizin adeta göz

Open chat