Oyuncu Mehmet PALA’dan

Oyuncu Mehmet PALA’dan

Bu haftaki yazımızda sizler için oyuncu Mehmet PALA’yı kaleme aldık. İlk olarak kendisinden bahseden PALA, oyunculuk ile ilgili deneyimlerini bizlerle paylaştı.

PALA ile röportajdan geriye kalanlar…

 

1989 Uşak doğumlu PALA, boy 189, kilo 85, akrep burcu ve Galatasaraylı. Çocukluğunu Uşakta geçirdi. Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Uşak Atatürk Anadolu Lisesi ardından İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümünü tamamladı.

 

İlk zamanlar kariyeri için kendi alanında devam etmeyi düşünürken bir giyim firması için katalog çekimine davet edildi. Ardından hayatının akışı değişen Mehmet Pala’nın çeşitli firmaların katalog çekimlerinde fotomodellik yapmaya başladı.

Bu durumu içinde bireylerde hep kalan oyunculuğa çevirmeye karar verdi. İçindeydi hep fakat dışarı çıkaracak bir bahane bekliyordu.

 

Oyunculuk ve fotomodellik alanında eğitimimi tamamladıktan sonra çeşitli tiyatrolarda rol aldı. Devlet tiyatrosu, diziler ve sinema filmleri birbirini kovaladı. Kendime rol model olarak aldığı oyuncuların başında Şener ŞEN ve Haluk BİLGİNER gelmekte. Her karaktere girebilen ve oyunculukta hakkını verebilmenin çok önemli olduğunu vurgulayan PALA, bu mesleği yapmaya kararıyla vefatı sonrası geriye bırakabileceği bir şeyin olmasını sağlamaktı.

 

Sadece oyunculukla kalmayıp izleyiciye öğretici projelerde katkı sağlamayı istiyordu, daha çok tarihin gerçeklerini saptırmadan olduğu gibi izleyiciye aktarabilen rollerin içinde…

Gelecek için, Türk sineması ve tiyatrosu adına umudunun her geçen gün büyüdüğünü, daha fazla milli ve manevi değerlere hizmet eden projelerin kendisini beklediğini belirtti.

 

Özetle Pala’ya göre, Romeo ve Juliet’ten daha çok Leyla ile Mecnun oynanması gerektiği, yabancı asıllı kahramanları konu almak yerine tarihimizdeki kahramanları sahneye ya da perdeye aktarmamız gerektiği ve sanatta özümüze uygun emin adımlarla ilerlememizi vurgu yaptı.

 

Oyunculuk haricinde farklı sosyal faaliyetlerde de bulunmayı sevdiğini, 12 sene profesyonel voleybol oynadığını, alanında felsefi seminerlere katıldığı, edebiyata ilgi duyduğunu, kendi kaleminden şiirlerinin çeşitli dergilerde yayınlandığını belirtti.

 

Yaklaşık üç aydır yeni bir dizi projesi için eğitim almakta. Bu eğitimler sırasında at biniciliği, kılıç kuşanma, ok atıcılığı ve yakın dövüş bulunmakta.

 

Katıldığı oyunlardan bazıları; Masal Masal İçinde, Ufak Tefek Bir Masal, Korsan Martı, Kayıp Karabalık, Gazale, Uzun Gece, Jennifer’ın Düğünü, Osman gazi. Katıldığı diziler; Ekip 1 Halil, Kacak Orhan. Katıldığı sinema filmleri; Ertuğrul 1890 Lostromo

 

Mehmet PALA’yı Twitter ve Instagram’da takip ederek birbirinden farklı gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.Etiketler


UYARI: Sitede yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz.

Telif hakkı ihlali olduğunu düşündüğünüz içeriği lütfen bildiriniz
     

GEÇMİŞ GÖNDERİLER

Köprü İhalesi Gerçekleşti

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, görüşmeler sonras

Şan ve Şeref Kokan Toprak

Siz hiç denizin o kan kokan kırmızısına dalıp o m

Genç Beyinler Kulübü

Sayın Üyemiz; Genişleyen vizyonuyla üyelerimizin

Bir Hastayı Yeniden Yürüttü

Hindistan’da doktorların üç boyutlu yazıcıyla ü

LAÜ Adaya Kupayla Döndü

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ), Türkiye Bilimsel ve

LAÜ İlk Parkuru Tamamladı

TÜBİTAK ev sahibi kurum olarak Uluslararası İnsans

Oyuncu Mehmet PALA’dan

Bu haftaki yazımızda sizler için oyuncu Mehmet PALA

LAÜ 10 Ekim’de Uçuşa Geçiyor

Mayıs 2015’te Hava Harp Okulu ile ortaklaşa düzenl

LAÜ’de Bir TURKCELL Elçisi

Lefke Avrupa Üniversitesi'nde Değişimin Işığın

LAÜ TÜBİTAK 2238 Yolunda

Lefke Avrupa Üniversitesi, TÜBİTAK ( Türkiye Bilims