LAÜ 10 Ekim’de Uçuşa Geçiyor

LAÜ 10 Ekim’de Uçuşa Geçiyor

Mayıs 2015’te Hava Harp Okulu ile ortaklaşa düzenlenen Future Flight Design İHA yarışmasından sonra, TÜBİTAK ev sahibi kurum olarak ilk Uluslararası İHA TÜRKİYE yarışmasını düzenledi.

Yarışmanın amacı özellikle yangın veya kaza gibi acil durumlarda insanlara yardım edecek, sivil kullanıma yönelik olarak İnsansız Hava Araçları (İHA) geliştirilebileceğini ortaya koymaktı.

 

Yarışmada, takımların yarışma alanında önceden belirlenmiş yerlere hızlı ve düzgün bir şekilde ekipman taşımak üzere bir İHA (Sabit veya Döner Kanatlı) geliştirmeleri beklenmekte.

 

Lefke Avrupa Üniversitesi, TÜBİTAK Uluslararası İnsansız Hava Aracı projesinde en iyisi olmak için yarışacak.

İnsansız Hava Aracı (İHA) Türkiye 2016 kavramsal tasarım raporlarının sunulmasının ardından 22 Nisan 2016 tarihinde yarışmaya devam edecek takımların ilan edilmesiyle Lefke Avrupa Üniversitesi UAV Turkey’e hazır olduğunu kanıtlamıştı.

 

12 Ağustos 2016’da detaylı tasarım raporu ve uçuş videosunun sunulmasının ardından 3 Eylül’de yarışmaya katılmaya hak kazanan takımların açıklanmasıyla LAÜ 10 – 16 Ekim 2016 tarihlerinde uçuş için Gebze Teknik Üniversitesi Çayırova Yerleşkesi’nde olacak. Araç görselleri telif hakkı kapsamında şuan için yayınlanmamakta, yarışma sonrası tüm detayları buradan ulaşabilirsiniz. Lefke Avrupa Üniversitesi İnsansız Hava Aracı çalışmalarını http://uav.eul.edu.tr/ adresinden  de takip edebilirsiniz.

 

 

Bildiğiniz gibi UAV TURKEY yarışması, 19 – 25 Eylül tarihleri arasında Pendik / İMUK Pistinde yapılacaktı. Ancak; ülkemizde OHAL kapsamında bazı bölgelerde devam eden “İHA uçuş yasağı”ndan dolayı yarışmanın tarihini 10 – 16 Ekim 2016 tarihine ertelendi.

 

Bu ertelemeye bağlı olarak, “daha güzel bir mekan, daha rahat bir ulaşım, daha dinamik bir ortam” parolası ile yarış alanını da Gebze Teknik Üniversitesi Çayırova Yerleşkesi olarak 21 km daha doğuya değiştirildiği açıklandı.

 

Lefke Avrupa Üniversitesi TÜBİTAK UAV TURKEY 2016 proje ekibi ise şöyle;

Proje yöneticisi; Bilgisayar mühendisi Doç. Dr. Cem KALYONCU, Danışman; Araştırma Görevlisi Elektrik elektronik mühendisi Ahmet YAŞLI, Raporlama; Araştırma Görevlisi Elektrik elektronik mühendisi Diyari HASSAN ve yazılım  mühendisliği bölümü lisans öğrencisi Batbukh GANBAT, Tasarım-Modelleme; İnşaat mühendisliği bölümü lisans öğrencisi Mustafa Can GÖRÜCÜ, Üretim; Elektrik elektronik mühendisliği bölümü lisans öğrencisi Anıl MUMCU, Test; Bilgisayar mühendisliği bölümü lisans öğrencisi Caner DEMİRTAŞ, Programlama; Araştırma görevlisi Bilgisayar mühendisi Alpaslan GÖKÇEN ile sekiz kişilik özverili bir ekipten oluşmaktadır.

Lefke Avrupa Üniversitesi mühendislik fakültesi farkındalık yaratacak projelere imza atmaya devam ediyor.Etiketler

elektrikli araç iha yarışmaları sabit kanat iha savaşan iha yarışması teknofest teknofest iha yarışması teknofest insansız hava aracı yarışması tübitak iha yarışması tübitak uluslararası insansız hava araçları yarışması


UYARI: Sitede yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz.

Telif hakkı ihlali olduğunu düşündüğünüz içeriği lütfen bildiriniz
     

GEÇMİŞ GÖNDERİLER

İnşaat Mühendisliği ve Dahası

İnşaat Mühendisliği İnşaat mühendisliği, ma

Genç Beyinler Kulübü

Sayın Üyemiz; Genişleyen vizyonuyla üyelerimizin

LAÜ Adaya Kupayla Döndü

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ), Türkiye Bilimsel ve

LAÜ İlk Parkuru Tamamladı

TÜBİTAK ev sahibi kurum olarak Uluslararası İnsans

LAÜ 10 Ekim’de Uçuşa Geçiyor

Mayıs 2015’te Hava Harp Okulu ile ortaklaşa düzenl

LAÜ’de Bir TURKCELL Elçisi

Lefke Avrupa Üniversitesi'nde Değişimin Işığın

LAÜ TÜBİTAK 2238 Yolunda

Lefke Avrupa Üniversitesi, TÜBİTAK ( Türkiye Bilims

Türkiye’de Bir Silikon Vadisi

"Türkiye'nin teknolojik geleceği Bilişim Vadisinde k

Teknolojik Kalkınma Hamlesi

Hayal olan gerçek oldu, hayaller hepimizin adeta göz

LAÜ’ye PEC Onayı

"İnşaat Mühendisliği Fakültesinin yürüttüğü